top of page
Xue yang (4).jpg

Xue Yang - Xue Chengmei

Xue Yang (薛 洋, Xuē Yáng), se svolením Chengmei (成 美, Chéngměi) byl hostujícím žákem klanu Jin z Lanlingu. Byl přijat za účelem zvýšení jejich síly v démonické kultivaci.

Xue yang (5).jpg

Klan

Jin z Lanlingu (Hostující)

Status

Mrtvý

Pohlaví

Muž

Výška

180 cm

Meč

Jiangzai

Čínský dabing

Hui Long (audio drama)
Li Jiayi (audio drama - dítě)
Liu Sanmu (web series)

Drama

Wang Haoxuan

Vzhled

Xue Yang byl popisován jako mladý muž s rudýma očima a dětinským šarmem, který vypadal stále jako chlapec. Jeho psí zuby se ukázaly, když se usmál. A s vysokým nosním můstkem a tenkými rty, které měly měkký červený odstín, mohl být téměř popsán jako hezký.

 

Byl dost vysoký, dokonce i jako mladší žák, a jeho oči byly naplněny opovržením.

 

V manhua byl zobrazen šedýma očima.

Osobnost

Od svého mládí byl Xue Yang známý pro svůj zářivý úsměv, nelidské prostředky a nemilosrdnou osobnost. Zdá se, že to pramení z traumatického incidentu během jeho dětství, kdy byl naivní a slabý.

 

Jako mladší žák klanu Jin z Lanlingu, Xue Yang hleděl na kultivující kolem sebe s opovržením a v přítomnosti zastrašujícího Nie Mingjueho nejevil z něj žádný strach.

 

Na Xue Yanga se dívali lidé někdy citlivě, on často reagoval s úmyslem zabíjení.

 

Xue Yang byl extrémně nevšímavý, i když popíral, že by se o kohokoli staral i během jeho posledního boje, a to i přes významné důkazy o tom, že žil proto, aby se staral o Xiao Xingchena.

 

Schopnosti

Démonická kultivace: Xue Yang je jediným mladším, kterého naverboval klan Jin z Lanlingu, aby ukázal jakýkoli talent pro démonickou kultivaci.

Inteligence: Xue Yang byl dostatečně inteligentní na to, aby znovu vytvořil chybějící polovinu Stygianské tygří pečetě a vynalezl Lebeční hřeby na ovládání divokých mrtvol.

Herectví: Wei Wuxian poznamenává, že Xue Yangovo zobrazení Xiao Xingchena je extrémně přesné.

Stříbrný jazyk: Xue Yang demonstruje způsob se slovy několikrát, nejvýrazněji ve svém boji se Song Lan. Jak bitva pokračovala, stal se klidnějším a používal svá ostrá slova k rozrušení protivníka, a tím k rozptýlení Song Lana. To mu vytvořilo příležitost zasypat ho mrtvolným jedem a vyříznout mu jazyk. Xue Yang také používá své dovednosti se slovy proti Xiao Xingchenovi, když jej Xiao Xingchen konfrontuje s jeho skutečnou identitou.

Vysoká tolerance bolesti: Xue Yang je prokazatelně schopen vydržet neobvyklé množství bolesti. Stále mluví a směje se jako obvykle, zatímco je bodnutý do břicha. Také se drží proti Lan Wangjimu navzdory mnoha zraněním. Nakonec to vyžaduje useknutou paži a bodnutí do hrudi, než se nakonec úplně zhroutí.

Zbraně

Jiangzai (降灾, Jiàngzāi) byl meč Xue Yanga, který ukrýval v upraveném rukávu Qiankun. Název jeho meče se doslova překládá jako „uvolnit katastrofu“.

Shuanghua (霜华, Shuānghuá) je meč Xiao Xingchena, který si Xue Yang vezme po jeho smrti a při několika příležitostech se za něj vydává.

Stygianská tygří pečeť: Xue Yang znovu vytvoří chybějící polovinu Stygianské tygří pečetě, kterou používá k ovládání velkého počtu Divokých mrtvol současně. Je také hlavní zbraní, kterou použil k masakru klanu Chang z Yueyangu.

Mrtvolný jed: Xue Yang zjišťuje, že kombinace Mrtvolného jedu a odstraněných jazyků je účinný způsob, jak přimět Shuanghua, aby zaměnil živé lidi za Divoké mrtvoly. Vynalézá také přeslazený lék na otravu mrtvol, červený elixír.

Hřeby propichující lebku: Xue Yang vynalézá hřeby, které, jakmile jsou zatlučeny do hlavy vědomé divoké mrtvoly, mu umožňují je zcela ovládat.

 

Drobnosti

Příjmení Xue Yang, 薛, je horní polovina jiné postavy, 孽 (niè), což znamená hřích nebo zlo. Jeho zdvořilostní jméno 薛 成 美 (Xuē Chéngměi) je odvozeno od přísloví 成人之美 (chéng rén zhī měi), což znamená „pomáhat druhým dělat dobré skutky“ a obvykle se používá k popisu chování gentlemana.

 

Song Lan, Xiao Xingchen, A Qing a Xue Yang byly původně součástí jiného příběhu, který autorka Mo Xiang Tong Xiu plánovala, když byla ve vysoké škole.

Xue yang (1).jpg
Xue yang (2).jpg
Xue yang (1).png
Xue yang (3).jpg
Xue Yang.png
bottom of page