top of page
ae1f3ef88bc3e90fdfcdfbe60f88f027.jpg

Lan Huan (涣 涣, Lán Huàn), zdvořilostní jméno Lan Xichen (ī 曦 臣, Xīchén) je současným vůdcem klanu Lan z Gusu. Je také známý pod titulem Zewu Jun (泽 芜 君, Zéwú jūn).

 

Klan Lan z Gusu

 

Pohlaví

Muž

Žijící

 

Narození:

8.října

 

Výška

188 cm.

 

Vzhledem k tomu, že byl ještě na začátku Tažení proti slunci jmladší, byl Lan Xichen o méně než tři roky starší než jeho mladší bratr Lan Wangji. Společně byli oba známí jako Dva nefrity klanu Lan.

 

Vzhled

Lan Xichen byl vysoký a štíhlý. Byl si velmi podobný se svým bratrem. Ale byly mezi nimi dva hlavní rozdíly: za prvé, oči Lan Xichena byly jemnější a tmavší než Lan Wangjiho, a za druhé, tvář Lan Xichena se obvykle usmívala, zatímco Lan Wangji zůstával zachmuřený.

 

Měl na sobě bílé roucho a čelenku klanu. Liebing a Shuoyue viseli vždy u pasu.

druhý lan.png
lan xichen.jpg

Rodina

Qingheng Jun (Otec, mrtvý)
Paní Lan (Matka, mrtvá)
Lan Wangji (mladší bratr)
Lan Qiren (strýc)
Wei Wuxian (švagr)
Lan Sizhui (synovec)

Zbraně

Shuoyue - meč
Liebing – příčná flétna

 

Osobnost

Lan Xichen měl laskavou a jemnou povahu. Většinou se stále usmíval a byl zdvořilý vůči všem, se kterými se setkal. Na rozdíl od mnoha z jeho kultivační společnosti, Lan Xichen zacházel se všemi se stejnou zdvořilostí bez ohledu na status. Například rád přijal čaj, který mu nabídl Jin Guangyao, když jiní odmítli čaj přijmout od syna prostitutky.

 

K hněvu byl Lan Xichen vyprovokován pouze tehdy, pokud situace zahrnovala někoho, koho miloval. Například když se rozzlobil myšlenkou, že Wei Wuxian úmyslně zesměšňoval city Lan Wangjiho.

 

Rovněž měl tendenci věřit tomu nejlepšímu v ostatních, do té míry, že připustil, že nechtěl vědět, proč jeho matka někoho zabila, a přestože ztratil důvěru ve svého mladšího přísežného bratra, trval na vysvětlení důvodů Jin Guangyao. Celkově se zdálo, že věřil, že většina lidí i přes své činy jedná s dobrými úmysly.

 

Drobnosti

Lan Xichen se umístil na prvním místě v seznamu nejlépe vypadajících mladých mužů v kultivačním světě.

Jako součást genetiky rodiny Lan se Lan Xichen také opije pouze jedním šálkem vína. Podle autorky, když se Lan Xichen opije, stává se tak vzrušeným, že každá věta, kterou mluví, končí třemi vykřičníky.

Liebing_(live-action).png
lan.png
44643de7a18f2e9fcb9d9a6e3ab2d4e1.jpg
lanxichen-lxc.gif
bottom of page