top of page

Jiang Cheng

Vzhled

 

Jiang Cheng je ostře popisován jako mimořádně pohledný. Jeho obočí je tenké a jeho mandlové oči mají vyrovnanou sílu, přesto připomínají dva blesky, když má v úmyslu zaútočit. Jeho postoj vyzařuje nádech arogance a přílišného sebevědomí. Je na pátém místě na seznamu nejlépe vypadajících mladých gentlemanů ve světě kultivace.

 

Nosí fialové oblečení - jianxiu z klanu Jiang z Yunmengu.

 

Osobnost

 

Jiang Chengova postava již v dětství spadá do skupiny populárně označovaného jako „tsundere“. Navenek je špatný a často srovnáván se svou matkou Yu Ziyuan. Má hluboký komplex méněcennosti ohledně toho, že jeho otec Jiang Fengmian upřednostňoval Wei Wuxiana, a jeho matka mu neustále připomíná, že jeho kultivace je horší než kultivace Wei Wuxiana. Ve výsledku Jiang Cheng věří, že ho jeho otec nemá rád nebo jeho osobnost. Tak mu zůstává bolavé místo až do jeho dospělosti.

 

Jiang Cheng upřednostňuje zachování a přežití své rodiny a klanu a je známo, že tak činí i na úkor ostatních. Ačkoli zpočátku mluví na obranu zbytků klanu Wen a Wei Wuxian k ostatním klanům, je nakonec donucen stáhnout svou podporu, jakmile mu ostatní vůdci připomenou, že jeho klan je stále slabý po masakru v Lotusovém pilíři. Poté se pokouší přimět Wei Wuxiana, aby udělal totéž. Hluboce se také stará o svou pověst . Má povědomí o společenských hodnotách a správně předpovídá, že společnost se obrátí proti Wei Wuxianovi, pokud bude nadále chránit zbytky klanu Wen z Qishanu.

 

Hluboce se také stará o svou rodinu, i když má problém to projevit. Zatímco Wei Wuxiana často kárá a křičí na něj, vyjadřuje také hrůzu a hněv nad myšlenkou, že by byl Wei Wuxian zraněn. Jiang Cheng je přísným opatrovníkem svého synovce Jin Linga. Často Jin Lingovi vyhrožuje, aby neselhal, a když je rozzlobený, vyhrožuje mu, žemu zlomí nohy. Přesto své hrozby násilí nikdy neuskuteční. Ve skutečnosti se ochotně nabídne, že oba Wei Wuxiana a Jin Linga zachrání.

 

Po smrti jeho sestry Jiang Yanli je Jiang Cheng pohlcen pomstou a hněvem. Poté, co položí svůj život, aby ochránila Wei Wuxiana, Jiang Cheng ho obviňuje z její smrti a vede proti němu První obléhání pohřebních mohyl. Poté mučí ty, kteří praktikují démonickou kultivaci z podezření, že jsou ve skutečnosti navráceným Wei Wuxianem.

Jiang Cheng (江澄, Jiāng Chéng), zí jméno Jiang Wanyin (江晚吟, Jiāng Wǎnyín), poslední klanový vůdce klanu Jiang z Yunmengu a strýc z matčiny strany Jiang Linga. Je znám také pod přezdívkou Sandu Shengshou (三毒圣手, Sāndú Shèngshǒu).

Klanová příslušnost

Jiang z Yunmenggu

 

Rodina

Jiang Fengmian (otec, mrtvý)
Yu Ziyuan  (matka, mrtvá)
Jiang Yanli  (starší sestra, mrtvá)
Wei Wuxian (starší bratr bojového umění, mrtvý)
Jin Ling (synovec)
Jin Zixuan (švagr, mrtvý)

 

Narozen

5. listopad

 

Pohlaví

muž

 

Výška

185 cm

Jiang cheng (2).png
Jiang cheng (1).png
Jiang cheng (3).jpg

Zbraň

Sandu - (三毒, Sāndú)   meč

Zidian - (紫电, Zǐdiàn) - Rodinné dědictví předané po jeho matce Yu Ziyuan. Sedí na prstu ve tvaru ametystového prstenu, ale může se změnit v bič, který vydává fialové blesky. Má také schopnost oddělit duši od osoby, jejíž tělo je posedlé.

 

Drobnosti

 

Jiang Chengovo jméno (江澄) a zdvořilostní jméno Wanyin (江晚吟) jsou odvozeny ze dvou slavných básní dynastie Tang: „Jiang Cheng“ z Du Muových „rozlehlých mraků a mlh proplétají stromy hlubokých lesů; podzim se koupe v čisté řece“ (云阔烟深树,江澄水浴秋) a „Jiang Wanyin“ z písně Xu Hui „Probouzím se z mlhavého spánku na podzim, zahalen voňavou vůní čajových lístků; za soumraku se potuluji a recituji poezii, borovici větve kymácející se v čase“ (茶香秋梦后,松韵晚吟时).

Jiang Cheng je jedinou známou osobou v historii, která měla transplantované Zlaté jádro.

Jiang Cheng šel na tři rande naslepo. Kvůli jeho chování ho všechny kultivující ženy zařadily na černou listinu. Jeho požadavky na partnerku jsou: přirozeně krásná, půvabná a poslušná, pracovitá a šetrná, pocházející z vážené rodiny, kultivační úroveň nepříliš vysoká, osobnost ne příliš silná, ne příliš upovídaná, hlas ne příliš hlasitý a musí s Jin Lingem pěkně zacházet.

I když tomu v té době nerozuměl, Jiang Cheng si všiml koketního tónu Wei Wuxiana s Lan Wangjim ještě, když byli mladíci v Oblačném zákoutí a připadalo mu to děsivé.

253413130_1767177200132892_7609975634800714762_n.jpg
ac33aa146ff20283645d2b05ab797d90_edited.jpg
Jiang cheng (5).jpg
Jiang cheng (6).jpg
253172849_1767177016799577_6229707073593499825_n.jpg

Čínský dabing

Guo Haoran (anime)
Gao Shang (anime - dítě)
Peng Yao (audio drama)
Zhao Xiaojiang (audio drama - dítě)
Wang Kai (web series)

 

Drama

Wang Zhuocheng

Huang Zhenchen - dítě

bottom of page