top of page
Mo xuanyu 1.png

Mo Xuanyu

Mo Xuanyu (莫玄羽, Mò Xuányǔ) byl jedním z nemanželských dětí Jin Guangshanaa bývalý žák klani Jin z lanlingu. Obětoval svou duši a tělo, aby přivolal zlého ducha Wei Wuxiana, a ten se za něj pomstil rodině Mo.

Klan

Klan Jin z Lanlingu

Status

mrtvý

Pohlaví

Muž

Výška

180 cm

Rodina

Jin Guangshan (Otec, mrtvý)
Druhá paní Mo (Matka, mrtvá)
Paní Mo (teta, mrtvá)
Mistr Mo (strýc, mrtvý)
Mo Ziuan, mrtvý)
Jin Guangyao ( Bratr, mrtvý)
Jin Zixuan (poloviční bratr, mrtvý)
Qin Su (poloviční sestra a také švagrová, mrtvá)
Jin Ling (Synovec)

Mo xuanyu 2.png

Čínský dabing

Zhang Jie (anime)
Tong Yin (audio drama)
Lu Zhixing (web série)

Xiao Zhan (Drama)

Vzhled

 

Wei Wuxian si všiml, že Mo Xuanyu má atraktivní půvabnou tvář s obrácenými rty, ačkoli jeho tělo je o několik centimetrů kratší než Wei Wuxiana ve svém původním těle. Často si maloval obličej na bílo a líčil si tváře, což mu dávalo vzhled „obešeného ducha.“

 

Osobnost

Mo Xuanyu je popisován jako šílenec každým, kdo ho znal, kvůli kombinaci faktorů, včetně jeho homosexuality a případného duševního zlomu, který utrpěl v rukou své násilnické rodiny po jeho vyloučení z klanu Jin z Lanlingu.

Navzdory tomu je Mo Xuanyu popisován jako plachý a zbabělý, neschopný odolat zneužívání svou rodinou.

To nakonec zapříčinilo Mo Xuanyu pomstychtivost, a tak byl ochoten obětovat svou duši, aby přivolal Wei Wuxiana, aby zabil jeho násilnickou rodinu.

Mo xuanyu.png

Historie

 

Mo Xuanyu se narodil druhé paní Mo, dceři sluhy, a Jin Guangshanovi, chlípnému vůdcei klanu Jin z Lanlingu. Jeho otec přerušil aférku, když byly Mo Xuanyuovi čtyři roky. Vrátil se asi o deset let později, aby přivedl Mo Xuanyu do lanlingu, aby se naučil kultivaci. Toto vyneslo chválu a žárlivost vůči druhé paní Mo v rodině.

 

Ačkoli Mo Xuanyu nebyl talentovaný kultivující, sblížil se se svým nevlastním bratrem Jin Guangyao, který byl sám bastard Jin Guangshana. Bohužel city Mo Xuanyua k Jin Guangyaovi se nakonec staly romantickými. Mo Xuanyu, viděn jako nevýrazný kultivující a homosexuál za zájem o svého vlastního bratra, byl potupně vyhnán z klanu Jin.

 

Zdálo se, že Mo Xuanyu po návratu do vesnice Mo utrpěl nervové zhroucení a choval se, jako by „z něj byl vystrašen život“. Neschopná unést hanbu, zemřela jeho matka brzy po jeho návratu.

 

Mo Xuanyu tak zůstal v péči své násilnické tety Paní Mo, jejího manžela a jejího syna Mo Ziyuana. Oba žárlili a nenáviděli jeho promarněnou příležitost stát se kultivujícím z plodného klanu. Mo Ziyuan začal krást Mo Xuanyuovy artefakty a talismany, fyzicky ho bil a slovně napaval, dokud Mo Xuanyu neupadl do šílenství.

 

V jeho nouzi navštívil Mo Xuanyu Nie Huaisang, který mu připomněl obětní rituál, o kterém mu kdysi četl Jin Guangyao. Mo Xuanyu tak obětoval svou duši, aby přivolal patriarchu Yilingu, Wei Wuxiana, do svého těla, aby se pomstil rodině Mo za jejich zneužívání.

 

Pozadí Mo Xuanyu;

 

Mo Xuanyu a Jin Guangyao byli vlastně velmi dobří přátelé a navzájem se k sobě chovali jako bratři, ale manželka Jin Guangyao skutečně Mo Xuanyu nenáviděla. Mo Xuanyu byl ve skutečnosti velmi hezký muž. Ve věku 14 let měl malou postavu a pěkný úsměv. Jin Guangyao mu jednou řekl „pokud bys se narodil jako dívka, určitě by tě obdivoval celý mužský svět.“ „Tvůj úsměv je hezký, takže by ses měl vždycky usmívat“. Jin Guangyao byl jediný člověk, který zacházel s Mo Xuanyu jako s člověkem. Xuanyu byl ve skutečnosti zneužíván a obtěžován ostatními. Jin Guangyao vzal Xuanyua ke klanu Jin. Tehdy řekl Xuanyuovi o jeho tajemstvích, mluvil o Pohřebních mohylách v Yilingu a o vynálezech patriarchy Yilingu. Xuanyu si myslel, že Wei Wuxian není ve skutečnosti zlý, když si myslel, že jeho vynálezy jsou skutečně velmi užitečné. Xuanyu objevil hlavu mistra Nie Mingjue v ložnici Jin Guangyao a byl z toho zmatený. Xuanyu pozvedl hlas k Jin Guangyao, který upoutal pozornost kultivujících. Xuanyu byl zbit a byl vyhozen z klanu manželkou Jin Guanyao. Lidé o něm mluvili ve falešných pověstech: V lese potkal muže, což byl Nei Huaisang. Huaisang mu pomohl a vyléčil mu rány. Mluvili spolu o mistru Nie Mingjue. Huaisang byl zmatený, proč jeho bratr takto odešel. Huaisang také zmínil to, že kdyby byl ještě naživu jeho bratr Wei, určitě by mu pomohl. Xuanyu řekl Huaisangovi, že existuje jedna věc, která může přivést Wei Wuxiana zpět. Toto se Xuanyu dozvěděl od Jin Guangyao: „Nabídnout své tělo“ Vedli spolu dlouhou řeč, ale Huaisang musel jít. Xuanyu odešel domů k rodině Mo, ale tam jej znovu obtěžovali a týrali . Jeho vlastní strýc jej začal zamykat a nemohl chodit ven. Ztloustl a zakryl si tvář pudrem a nosil masku. Říkali mu bláznivý Mo a stále jej bili. Aby přivedl zpět patriarchu Yilingu, pořezal si ruce. Jizvy se uzdraví, jen když se za něj rodině Mo Wei Ying pomstí.

Mo xuanyu 3.png
Mo xuanyu2.png
bottom of page