top of page

Klan Wen z Qishanu

 

Vůdce

Wen Mao (minulý)

Wen Ruohan (Poslední)

 

Zakladatel

Wen Mao

 

Motiv

slunce

Motto

“soutěžit se sluncem o zář, být dlouhověcí jako slunce.”

Oblast

Qishan

 

Rezidence

Beznoční město

 

Klan Wen z Qishanu (岐山 温 氏, Qíshān Wēn Shì) byl kultivační klan se sídlem v Beznočním městě.

 

Uniforma

Oděvy, které nosí kultivující klanu Wen z Qishanu, jsou bílé s červenými lemy a slunečními motivy. Kvalitní kultivující nosí tyto „sluneční šaty“ s plameny kolem rukávů a límce.

 

Cvičení

Klan Wen z Qishanu byl vznešený. Používali slunce jako jejich motiv, mělo to znamenat, že mohou “soutěžit se sluncem o zář, být dlouhověcí jako slunce.”

 

Sídlo klanu bylo obrovské, téměř srovnatelné s městem. Rezidence byla pojmenována Beznoční město, protože se říkalo, že v jejich městě slunce nezapadá. Měli více magických nástrojů, síly, půdy a žáků než kdokoli jiný.

 

Jako všechny kultivační klany, i klan Wen učil jedinečné techniky mečů.

 

Dějiny

Mezi kultivačním světem bylo bezpočet sekt a klanů, překračujících dokonce i počet hvězd na obloze. Mezi nimi byl bezpochyby titan, který stál nad ostatními - klan Wen z Qishanu.

Klan Wen z Qishanu založil Wen Mao, první kultivující, který přešel ze školního systému kultivace na systém založený na krevní linii. To byl začátek současného systému Kultivačních klanů, postaveného na rozšířených rodinách.

 

Na vrcholu své moci neexistovaly žádné klany, které by se daly srovnávat s počtem žáků, moci, země nebo magických nástrojů s klanem Wen. Mnoho kultivujících získalo nejvyšší čest, když se staly cizím žákem klanu Wen z Qishanu.

 

Nicméně, pod Wen Ruohanem, se stal klan Wen z Qishanu tyranský, páchal krutosti ( vypálení Oblačného zákoutí a zmasakrování Lotusového pilíře). Toto přimělo další čtyři velké klany se spojit a Tažením proti slunci svrhnout klan Wen. Po porážce klanu Wen z Qishanu se Beznoční město stalo přes noc opuštěné. Několik přeživších členů bylo zneužito a nakonec zabito.

 

Členové

Vůdce klanu

Wen Mao (zakladatel)

Wen Ruohan (Poslední)

 

Hlavní rodina

Wen Xu

Wen Chao

 

Ostatní členové

Wen Zhuliu

rodina Branch

Wen Qing

Wen Ning

Wen Yuan

Babička Wen

Čtyři strýčci

 

Partner

Wang Lingjiao

 

Drobnosti

Ve skutečném životě byla oblast Qishan rodištěm západní dynastie Zhou.

Ve Webové sérii byl symbol klanu Wen z Qishanu zaměněn tak, aby připomínal dvouhlavého fénixe obklopeného ohnivým věncem.

QishanWen_Sect_motif.png
bottom of page