top of page
lan zhan.png

Lan Zhan - Lan Wangji

1.png

Klan

Lan z Gusu

 

Postavení

Naživu

 

Narozeniny

23. ledna

 

Rod

mužský

 

Výška

188 cm

 

Rodina

Qingheng Jun (otec, zesnulý)

Paní Lan (matka, zesnulá)

Lan Qiren (strýc)

Lan Xichen (starší bratr)

Wei Wuxian (manžel; kultivační partner)

Lan Sizhui (syn, adoptovaný)

 

Zbraň

Bichen - meč

Wangji – sedmistrunná citera

 

Média

Román

Manhua

Donghua

Audio drama

Web Series

 

Čínský dabing

Bian Jiang (animace, webové série)

Wei Chao (zvukové drama - dospělý)

Shan Xin (zvukové drama - dítě)

Japonský dabing

Satoshi Hino (zvukové drama - dospělý)

Madoka Hirade (zvukové drama – dítě)

 

Herci z dramatu

Wang Yibo (dospělý)

Chen Junkai (dítě)

Lan Zhan (蓝 湛, Lán Zhàn), s laskavým svolením Lan Wangji (蓝 忘 机, Lán Wàngjī) je druhým mladým pánem klanu Lan z Gusu.

 

Titul: Hanguang Jun (含光 君, Hánguāng-jūn)

Lan Wangji je jedním z nefritových dvojčat klanu Lan z Gusu, vedle jeho staršího bratra, Lan Xichena.

Přestože muž, kterého miloval, zemřel třináct (v dramatu 16) let před začátkem příběhu, Lan Wangji poznal Wei Wuxiana brzy po jeho vzkříšení v těle Mo Xuanyu. Nakonec si Lan Wangji a Wei Wuxian vzájemně přiznali své city a stali se kultivačními partnery.

Vzhled

„Všechny klany v kultivačním světě používaly extravagantní slova k popisu uniformy klanu Lan z Gusu jako nejlépe vypadající uniformy. Lan Wangji byl tak nesrovnatelně krásný, jako krása, která se objevila pouze jednou za modrý měsíc, ale nic nepomohlo hořkému výrazu jeho obličeje, takže vždy vypadal, jako by mu zemřela žena.

Lan Wangji je krásný, má světlou pleť, černé vlasy a světlé oči. Obrysy jeho pasu a zad jsou hladké a půvabné a přesto silné. Má světlé oči a dlouhé řasy. Obléká se do charakteristických bílých rób a čelenky klanu Lan z Gusu.

Jeho záda jsou zničena třiceti třemi jizvami, které mu způsobil disciplinární bič. Navíc pod jeho klíční kostí je jizva od výžehového železa klanu Wen z Qishanu.

Osobnost

Lan Wangji byl v mládí tvrdohlavě poslušný pravidlům svého klanu, do té míry, že se jednou potrestal sám za to, že v noci spolu s Weim Wuxianem odešel z Oblačného zákoutí, přestože ho Wei Wuxian ve skutečnosti vytáhl ven. Nicméně, snadno porušil pravidla, pokud šli proti jeho osobnímu smyslu pro spravedlnost, a při různých příležitostech kradl jako např. parfémovaný váček Miammiam, květiny, a dokonce i polibek od Wei Wuxiana.

 

Lan Wangji byl známý svým silným morálním kompasem, proto ho jiní kultivující často komentovali, jako že se objevuje „kdekoli je chaos“. Lan Wangji to nedělal z potřeby získat slávu z nočního lovu; prostě jen šel kamkoli, kde lidé potřebovali pomoc. Navíc, ačkoli společnost prohlásila, že zbytky klanu Wen z Qishanu musí zemřít, Lan Wangji zachránil nevinné dítě Lan Sizhui a vychoval ho jako člena klanu Lan z Gusu.

 

Lan Wangji byl od dětství tvrdohlavý a navštěvoval dům své matky i poté, co zemřela, přestože věděl, že se už nevrátí.

 

Lan Wangji se choval na veřejnosti tiše. Jak Lan Xichen vysvětlil Wei Wuxianovi:

 

"S Wangjiho osobností, nic neřekne, pokud se jej nezeptáš. Jsou některé věci, které by i kdybys se ho zeptal, nikdy neřekl."

2.png

Avšak ve svém nitru byl Lan Wangji vášnivý člověk, který cítil věci hluboce. Poté, co políbil svázaného Wei Wuxiana, byl tak rozrušený svým vlastním chováním, že zaútočil na stromy, aby se zbavil frustrace. Když Wei Wuxian poprvé zemřel, Lan Wangji se poprvé v životě opil, chtěl pochopit, proč Wei Wuxian rád ochutnával a pil alkohol. V záchvatu opilého zármutku, označil svou vlastní hruď železem klanu Wen z Qishanu tak jak měl jizvu v prvním životě Wei. Kromě toho projevil pozoruhodnou žárlivost, když se vzkříšený Wei Wuxian přátelil s číšníkem. To způsobilo, že muž poznamenal, že Lan Wangji vypadá, jako by se číšník dotkl rukou jeho manželky.

 

Vnímavý a inteligentní, Lan Wangji byl schopen rozeznat Wei Wuxiana z jediné písně. Často si všiml malých, ale důležitých podrobností, jako jsou například javorové listy, které naznačovaly další výstup z jeskyně želvy Xuanwu a že Vodní duchové vedou jejich loďky do středu jezera Biling.

 

Láska Lan Wangji k Wei Wuxianovi nakonec odhalila jeho nezištnou povahu. Přestože přiznal své city Wei Wuxianovi poté, co riskoval svůj vlastní život, aby ho zachránil při krvavé bitvě v Beznočním městě, traumatizovaný Wei Wuxian mu opakovaně řekl, aby se ztratil. Lan Wangji za něj přesto bojoval.

 

Schopnosti

Síla: Jako člen klanu Lan z Gusu, měl Lan Wangji úžasnou sílu paží při provádění mnoha stojek. Jako teenager už dokázal jednou rukou vytáhnout dva vrstevníky za límec. Ve výšce své dospělé síly mohla jeho dominantní ruka zvednout dřevěnou rakev, dvě dospělé mužské mrtvoly uvnitř rakve, velkou guanyinskou sochu z pevné skály na rakvi a Wei Wuxiana na vrcholu sochy.

 

Kultivace: Lan Wangji byl pokládán v jeho generaci za talentovaného kultivujícího s mimořádně vysokou úrovní kultivace.

 

Šerm: Lan Wangji byl vynikající šermíř, který byl od mládí školen jeho strýcem Lanem Qirenem.

 

Vnímání: Lan Wangji byl docela vnímavý. Jako první si uvědomil, že je Vodní propast vede na jezeru Biling do středu a když byl uvězněn v jeskyni želvy krveprolití, usoudil, že existuje i jiný způsob uniknout z pouhé přítomnosti javorových listů ve vodě jezírka.

 

Lukostřelba: Jako teenager se Lan Wangji umístil na čtvrtém místě v lukostřelbě mezi všemi juniory své generace. Když odešel brzy ze soutěže, Wei Wuxian věřil, že se měl Lan Wangji umístit ještě výš.

 

Vaření: Lan Wangji byl talentovaný kuchař do té míry, že Wei Wuxian si pomýlil svoji Hunanskou kuchyni s restaurací.

 

Techniky klanu Lan z Gusu

Výslech: Lan Wangji byl mistrovský v používání Výslechu ke komunikaci se zemřelými duchy, a to do té míry, že duchové nemohli lhát v jejich odpovědích.

 

Vyvolání: Spolu se svými staršími v klanu Lan z Gusu se Lan Wangji podílel na vykonávání Vyvolávání na levé démonické ruce, a poté, co se objevila silná energie zášti, která byla předvolána, a velmi zesílila, byl jediným členem, který ji dokázal ustát.

 

Vražedný akord: Navzdory skutečnosti, že tato technika byla původně vytvořena k zavraždění nepřátel, použil Lan Wangji tuto techniku ​​k zabití želvy, když bojoval vedle Wei Wuxiana.

 

Umlčení: Jako člen klanu Lan z Gusu mohl Lan Wangji použít toto kouzlo k umlčení lidí kolem sebe po dobu třiceti minut, nebo odstranit kouzlo, pokud to považoval za vhodné.

 

Odpočinek: Lan Wangji hrál tuto píseň, aby potlačil rozhořčenou energii démonické levé ruky a ostatních částí divokého těla.

 

Očištění: Tato melodie byla nejsilnější na sedmi strunném guqinu, Lan Wangji vědě+l, že tato píseň dokáže potlačit energii záště.

 

 

Zbraně

Bichen (避 尘, Bìchén) - meč Lan Wangji.

Wangji (忘 机, Wàngjī) - sedmistrunný guqin, který Lan Wangji používal pro komunikaci s duchy a pro potlačení energie zášti.

76747551_557906864772036_5723550594916941824_n.jpg
63b78ea5119497533f72313db5890193.jpg
tumblr_pfvqg8e8Dg1ucc3g2o1_1280.jpg

Rodina

Wei Wuxian

Lan Wangji se poprvé setkal s Weim Wuxianem během jeho studia, kdy studoval jako host v Oblačném zákoutí. Od jejich prvního setkání během pokusu Wei Wuxiana proniknout s Císařovým úsměvem do jejich rezidence po zákazu vycházení, podle rozkazu Lan Qirena hlídal měsíc Wei Wuxiana při opisování pravidel v knihovně, Lan Wangji byl často podrážděný z veselého škádlení Wei Wuxiana.

To, že se Lan Wangji příští léto vydal z Oblačného zákoutí, kdy mu Wei Wuxian popisoval chuť čerstvě sklizených lusků semen lotosu, semena ochutnat, naznačuje, že už v době, kdy opustil Oblačné zákoutí, věděl, co k němu cítí.

Když byli Lan Wangji a Wei Wuxian uvězněni v jeskyni želvy krveprolití, stoický Lan Wangji se otevřel a vyprávěl o spálení jeho domu, jeho pohřešovaném bratrovi Lan Xichenovi a jeho umírajícím otci. Dokonce hrál píseň, kterou složil pro ně dva, Wangxian, ve snaze udržet Wei Wuxiana vzhůru. Nakonec ze žárlivosti ukradl parfémovaný váček, který dala Mianmian Wei Wuxianovi.

Během Tažení proti slunci, Lan Wangji byl opakovaně zoufalý z toho, že se Wei Wuxian ztrácí v démonické kultivaci, a žádal, jej aby se s ním vrátil do Gusu. Wei Wuxian tehdy bral jeho snahy za zasahování a jeho ovlivňování a snahy ho v Gusu uvěznit. Ačkoli často kritizoval Wei Wuxianovy metody, během války spolu po boku bojovali.

Lan Wangji si i nadále přál, aby se s ním Wei Wuxian vrátil během svého pomalého pádu do Gusu a dokonce se pokusil s Wei Wuxianem mluvit během Krveprolití v Beznočním městě, ale neúspěšně. Následně zachránil Wei Wuxiana, přiznal své city a bojoval s třicet třemi staršími ze svého vlastního klanu, aby ho ochránil.

Poté, co byl Wei Wuxian zabit při prvním obléhání Pohřebních mohyl, Lan Wangji byl hluboce zarmoucen. Opil se Císařovým úsměvem, aby ho uctil, a vypálil si na hrudník stejnou jizvu, jakou měl kdysi Wei Wuxian.

Lan Wangji poznal vzkříšeného Wei Wuxiana v těle Mo Xuanyu podle jeho hraní "Wangxian" a chránil ho před Jiang Chengem, aby ho konečně vzal zpět do Oblačného zákoutí. Navzdory flirtování Wei Wuxiana se zdálo, že Lan Wangji věří tomu, že Wei Wuxian tak učiní z vděčnosti a znalostí svého přiznání, protože ve skutečnosti Wei Wuxian ztratil svou paměť na minulý život. Dál pokračoval v ochraně Wei Wuxiana před ostatními a prokázal své pocity prostřednictvím malých, laskavých akcí, jako je objednávání kořeněného jídla kvůli lásce Wei Wuxiana k němu, navzdory svému mírnějšímu patru.

Nakonec si Wei Wuxian uvědomil, že také miluje Lan Wangji. Utekli z Gusu, aby se mohli stát kultivačními partnery.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lan Xichen

Lan Xichen byl o několik let starší než Lan Wangji, a díky svému podobnému vzhledu byli známí jako Dva nefrity klanu Lan z Gusu. Měl s bratrem úzký vztah. Byl zdánlivě jedinou osobou, která byla schopna přečíst většinou stoické výrazy Lan Wangjiho.

Lan Wangji se bál poté, co jeho bratr zmizel během vypálení Oblačného zákoutí, a začal plakat, když svěřil tuto pravdu Wei Wuxianovi. Poté, co byl Lan Wangji zbičován za jeho činy, které chránily Wei Wuxiana, byl po celá léta upoután na lůžko, ho Lan Xichen často navštěvoval, aby ho potěšil a léčil jeho zranění.

Jakmile se Lan Xichen dostal do ústraní po smrti svého přísežného bratra Jin Guangyao, Lan Wangji vrátil jeho laskavost a navštívil truchlící ho Lan Xichena. Naznačil, že řekne svému bratrovi laskavé kroky Jin Guangyao, jako i skutečný důvod, proč ušetřil Sisi, aby ho utěšil.

 

Lan Qiren

Lan Qiren přísně vedl svého synovce v naději, že Lan Wangji nebude opakovat chyby svého otce, a považoval svého poslušného synovce za svého žáka.

Lan Qiren se rozzlobil z akcí Lan Wangjiho při Krveprolití v Beznočním městě. Uvědomil si, že jeho synovec je zamilovaný do patriarchy Yilingu. Lan Wangji byl přísně potrestán za své činy, musel vydržet třicet tři ran disciplinárního biče, jednu ránu za každého staršího, kterého napadl při bránění Wei Wuxiana.

Lan Qiren byl zneklidněn tím, jak Lan Wangji neustále ochraňuje znovu vzkříšeného Wei Wuxiana a rozhořčen jejich útěkem. Jakmile se však pár vrátil do Oblačného zákoutí, Lan Qiren neochotně souhlasil a toleroval přítomnost Wei Wuxiana.

 

Lan Shizui

Lan Wangji se poprvé setkal s Lan Sizhui jako Wen Yuanem, plačícím batoletem, které doprovázelo Wei Wuxiana, při nákupu jídla ve Yilingu pro zbytky členů klanu Wen z Qishanu na na Pohřebních mohylách. Wen Yuan plakala ve strachu z chladného výrazu Lan Wangjiho a způsobil, že ho okolní lidé omylem považovali za chlapcova otce.

Když se Lan Wangji dozvěděl o smrti Wei Wuxiana, navzdory mnoha zraněním trval na tom, že půjde na Pohřební mohyly. Zatímco nenašel žádnou stopu Wei Wuxiana, zjistil, že Wen Yuan je skrytý v dutém stromě, osamělý přeživší z jeho rodiny. Lan Wangji vzal dítě do Oblačného zákoutí a přejmenoval ho na Lan Yuan, čímž ho vychoval jako plnohodnotného člena klanu Lan z Gusu.

Lan Sizhui obdivoval Lan Wangjiho a cítil, že se nemá čeho bát, dokud byl s ním Lan Wangji. Když nakonec zjistil pravdu o své minulosti, Lan Sizhui poděkoval Lan Wangjimu slzami vděčnosti.

 

Paní Lan

Lan Wangji a Lan Xichen byli krátce po narození odebráni své matce a vychovával je strýc Lan Qiren. Uvězněnou matku jim bylo dovoleno vidět pouze jednou za měsíc. Lan Wangji a Lan Xichen oba dychtivě očekávali své měsíční návštěvy a paní Lan často škádlila Lan Wangjiho kvůli jeho stoické povaze.

Paní Lan zemřela, když bylo Lan Wangjimu pouhých šest let. Nechápal, co znamená, když Lan Qiren řekl, že je jeho matka „pryč“, Lan Wangji pokračoval v návštěvě jejího domu navzdory strýcově nadání a soustrasti ostatních žáků klanu Lan. I když byl dostatečně starý, aby si uvědomil, že jeho matka je opravdu pryč, pokračoval v návštěvě jejího domu.

 

Qingheng Jun

Když Qingheng Jun trávil dny uzavřenou meditací, Lan Wangji a Lan Xichen zřídka viděli svého otce. Přesto, zatímco byl uvězněn v jeskyni s Weim Wuxianem, Lan Wangji plakal, když přiznal, že jeho otec umírá, a odhalil, že má svého otce velice rád.

 

Spojenci

Wen Ning

Lan Wangji se pokusil promluvit na obranu Wen Ninga a Wen Qing po smrti Jin Zixuana, kdy se vzdali. Wen Ning mu za to byl velmi vděčný. Wen Ning rovněž poděkoval Lan Wangjimu za to, že zachránil Wen Yuana z Pohřebních mohyl. Lan Wangji souhlasil, že Wei Wuxianovi neřekne, že Wen Ning prozradil Jiang Chengovi pravdu o jeho Zlatém jádru.

Přesto opilý Lan Wangji projevil žárlivost vůči Wen Ningovi, udeřil ho za jeho blízkost k Wei Wuxianovi a řekl mu, dětinsky, aby "odešel". Když se ho Wei Wuxian zeptal, co si myslí o Wen Ningovi, opilý Lan Wangji odpověděl lhostejností a mlčením.

Poté, co se Wei Wuxian a Wen Ning rozešli, Lan Wangji ujistil Wei Wuxiana, že znovu uvidí Wen Ninga. Později, v Oblačného zákoutí, si Lan Wangji uvědomil, že se mladší žáci často domluvili a lovili s Wen Ningem. Ačkoli trestal žáky za porušení zákazu vycházení, neukazoval žádný strach nebo nedůvěru vůči Wen Ningovi a jeho ochota dovolit Lan Sizhuimu, aby doprovázel Wen Ninga do Qishanu, znamenala velkou důvěru.

 

Lan Jingyi

Lan Jingyi projevil velký obdiv a respekt k Lan Wangjimu, dokonce káral Wei Wuxiana za jeho nedostatek nadšené chvály za Lan Wangji. Lan Wangji se zase staral o jeho pohodu a pokrok jako žáka, protože často opravoval jeho úkoly a chyby.

 

Luo Qingyang - Mianmian

Lan Wangji pomohl Jin Zixuanovi chránit Mianmian před příkazem Wen Chao, aby ji použil jako návnadu během nočního lovu. Později zjistil, že je jedna z mála lidí a ochotných přiznat pravdu o skutečných zločinech Wei Wuxiana. Poté, co opustila konferenci a její klan kvůli výsměchu ostatních, Lan Wangji také odešel si s ní mluvit. Znovu se setkali po třinácti letech a zůstali vůči sobě přátelští.

 

Neutrální

Jiang Cheng

Přestože Jiang Cheng studoval vedle Lan Wangjiho v Oblačném zákoutí, jejich interakce se omezily většinou ve varování Jiang Chenga Wei Wuxianovi, aby zastavil jeho nekonečné škádlení Lan Wangjiho. Nicméně, spolu pracovali bok po boku, aby zavraždili Wena Chaa během Tažení proti slunci, ačkoli Lan Wangji neschválil rozhodnutí Wei Wuxiana a Jiang Chenga mučit Wen Chaoa k smrti.

Po smrti a vzkříšení Wei Wuxiana naznačil Lan Wangji nechuť Jiang Chenga zamračením a posměchem, když se Wei Wuxian zeptal na jeho názor, zatímco byl opilý. Tato nechuť byla pravděpodobně vůči neslavné nesnášenlivosti Jiang Chenga vůči každému, kdo praktikoval démonickou kultivaci a jeho pokus zatknout Wei Wuiana poté, co ho Lan Wangji poznal v těle Mo Xuanyu.

Lan Wangji během konfrontace s Wei Wuxianem v chrámu Guanyin projevil nezaměnitelný vztek. Když Jin Ling požádal, aby Lan Wangji ušetřil zraněnému strýci „nějaké milosrdenství“, Lan Wangji odpověděl, že Jiang Cheng by měl „ušetřit nějakou ctnost“.

 

Nepřátelé

Wen Chao

Lan Wangji se spojil s Jiang Chengem, aby Wen Chaoa zavraždili několik měsíců po zahájení Tažení proti slunci. Přestože byl Lan Wangji připraven zabít Wen Chao jako svého nepřítele, nesouhlasil s rozhodnutím Wei Wuxiana a Jiang Chenga, aby ho mučili k smrti. Uvědomil si však, že už jsou rozhodnuti, a nakonec je nezastavil.

 

Jin Guangyao

Lan Wangji byl seznámen s Jin Guangyao jako přísežným bratrem svého bratra a nejlepším přítelem. Poté, co Wei Wuxian zjistil, že Jin Guangyao má hlavu Nie Mingjue ve své pokladnici, Lan Wangji mu uvěřili a řekl Lan Xichenovi, že Jin Guangyao není důvěryhodný. Přesto se zdálo, že vůči němu jako osobě drží malé nepřátelství; po smrti Jin Guangyao Lan Wangji snadno usoudil, že Jin Guangyao zachránil Sisi před laskavostí z vizí Wei Wuxiana ve Vcítění Anxinem. Poté prohlásil, že to řekne Lan Xichenovi, aby ho potěšil.

 

Su She

Ačkoli Lan Wangji udeřil Su Sheho během jeho pokusu použít Miamiana jako oběť na nočním lovu Wen Chaoa, nevykazoval vůči němu žádné přetrvávající nepřátelství. Přesto Su She pevně věřil, že tichý Lan Wangji je arogantní a stejně tak pokrytecký pro své jednání s Weim Wuxianem. Lan Wangji se rozhněval, když zjistil, že Su She použil Prokletí sto děr, které nakonec hrálo klíčovou roli při pádu Wei Wuxiana.

93515944_760320254500869_2898865464648138752_o.jpg
Lan Zhan.png

Poznámky:

Lan Wangji byl druhý v seznamu kultivujících jeho generace.

Jeho přezdívka je Wangji (汪 叽), homofon jeho zdvořilostního jména.

Také jej oslovují „Druhý bratře Lane“ (蓝 二 哥哥). V novele od Mo Xiang Tong Xiu se počítají podle pořadí vzhledu (Velký bratr Luo, Druhý bratr Lan, San Lang (třetí syn) atd.).

 

Jeho schopnost se opít jen jedním šálkem alkoholu je genetická.

Podle autorky Mo Xiang Tong Xiu, Lan Wangji zřejmě rád svazuje Wei Wuxian během sexu.

 

Autorské weibo potvrdilo, že Lan Wangji věděl o strachu ze psů Wei Wuxiana od jeho dospívání. Když Jin Zixuan přivedl svého psa s sebou, když studoval v Oblačném zákoutí, pes jednou

0e3aa1c907cfcb6d219920a1bf40ee36.jpg
lan-zhan-wang-ji.gif
bottom of page