top of page

Wei Ying (魏 婴, Wèi Yīng), se svolením Wei Wuxian (魏 无 羡, Wèi Wúxiàn) byl zakladatelem démonické kultivace a bývalým žákem klanu Jiang z Yunmengu.

 

Známý je také jako patriarcha Yilingu (夷陵 老祖, Yílíng Lǎozǔ). Wei Wuxian zemřel při prvním obléhání Pohřebních mohyl, třináct let (16 v dramatu) před začátkem románu. Poté se vrátil do světa živých v těle Mo Xuanyu, který prostřednictvím obětního rituálu přivolal duši Wei Wuxiana.

Wei Wuxian - Wei Ying

Klanová příslušnost

Klan Jiang z Yunmengu (adoptovaný)

Klan Lan z Gusu (manželství)

 

Rodina
Wei Changze (otec, mrtvý)
Cangse Sanren (matka, mrtvá)
Jiang Fengmian (adoptivní otec, mrtvý)
Jiang Cheng (adoptivní bratr, bývalý)
Jiang Yanli (adoptivní starší sestra, mrtvá)
Jin Ling (synovec)
Lan Wangji (manžel; kultivační partner)
Lan Sizhui (syn, adoptivní)
Lan Xichen (Švagr)
Lan Qiren (Strýc švagra a manžela)

 

Narozen

31.října

 

Pohlaví

muž

 

Výška

186 cm (jakoWei Wuxian)
180 cm (jako Mo Xuanyu)

Vzhled

Ve svém původním těle byl Wei Wuxian považován za docela hezkého. Byl na čtvrtém místě v seznamu nejlepších kultivujících pánů své generace. Špičky jeho očí a obočí si typicky zachovaly náznak úsměvu, i když se stal po svém obratu k démonické kultivaci znatelně chladnokrevným a bledým.

V mládí nosil fialovou róbu klanu Jiang z Yunmengu. Poté, co se Wei Wuxian obrátil na démonickou kultivaci, nosil černou róbu. Jeho flétnu Chenqing zavěšenou u pasu zdobil krvavě červený střapec.

V těle Mo Xuanyu se Wei Wuxian považoval za hezkého mladíka s mladistvou, ne-li neznámou tváří. Nicméně tělo Mo Xuanyua bylo výrazně slabší než jeho původní.

 

Osobnost

Wei Wuxian měl energickou a zlomyslnou osobnost, která se málo starala o pravidla. Rád škádlil ostatní a flirtoval s dívkami.

 

Pod bezstarostnou slupkou se však Wei Wuxian hluboce staral o ty, které miloval. Měl sebeobětujícího ducha, který se pohyboval od mírných rizik, jako je nošení alkoholu svým přátelům v Oblačném zákoutí, až po ochotu nechat se připravit o svou vlastní ruku, pokud by to znamenalo zastavení klanu Wen z Qishanu směrem ke klanu Jiang zYunmengu. Ve skutečnosti zašel tak daleko, že své vlastní zlaté jádro daroval svému přísežnému bratru Jiang Chengovi, kterému bylo roztaveno. Během transplantace snášel Wei Wuxian celou operaci při vědomí a bez léků proti bolesti po dvě noci a jeden den.

 

Wei Wuxian se inteligentně a vynalézavě otevřeně zeptal Lan Qirena, zda existuje způsob, jak využít nenávistnou energii místo jejího potlačení. Jakmile se ocitl vhozený na Pohřební mohyly bez svého zlatého jádra, vynalezl démonickou kultivaci a během tří měsíců byl schopen zmasakrovat celou dozorčí kancelář.

 

Wei Wuxian měl silný smysl pro spravedlnost. Například se rychle navzdory riziku připojil k boji proti Wen Chaovi v jeskyni želvy Xuanwu. Byl odvážný v ochraně nevinných bez ohledu na jejich jméno nebo společenské předsudky. V důsledku jeho smyslu pro spravedlnost byl však občas schopen bezohlednosti: umučení Wen Chao k smrti za svou roli v masakru Lotusového pilíře, pomocí démonické kultivace a nakonec pomocí Stygiánské tygří pečetě k boji s tisíci kultivujícími po smrti jeho sestry Jiang Yanli.

 

Nicméně Wei Wuxian byl více než schopen vyjádřit lítost a přiznat své chyby. Věřil, že se zhoršil pokaždé, když se setkal s Lan Wangjim v jeho prvním životě, a měl v úmyslu říct slovo „děkuji“, aby jasně rozlišil společenské postavení mezi ním a vznešeným Lan Wangjim.

 

V důsledku svých zkušeností jako hrdina i patriarcha kultivační společnosti Wei Wuxian viděl nuanci, kde mnoho jiných ne. Navzdory skutečnosti, že se ho Jin Guangyao pokusil obvinit z masové vraždy při Druhém oblehání mohyl, Wei Wuxian vyjádřil opatrnost, když se objevily další důkazy o přestupcích Jin Guangyao. Domníval se, že činy Nie Huaisanga nebyly nutně skutky spravedlnosti, a poznamenal, že mnoho zjevných laskavostí Jin Guangyao je v současné době nevysvětlitelných. Navíc i poté, co se Wei Wuxian naučil roli Jin Guangyao v jeho první smrti, zůstal skeptický vůči mnoha výsledným fámám, když uznal, že podobné lži byly kdysi o něm šířeny.

Drobnosti

Ve svém původním těle byl Wei Wuxian na čtvrtém místě v seznamu nejlépe vypadajících mladých mužů v kultivačním světě.

Wei Wuxian byl těžce cynofobní kvůli traumatu z dětství – boji o jídlo s toulavými psi, když žil v ulicích jako dítě.

 

Mo Xiang Tong Xiu odkazovala na Wei Wuxiana v poznámkách jejího autora jako Wi-Fi. Je to proto, že Wi-Fi = 无线 (wuxian) je homofon jeho zdvořilostního jména.

 

Podle Baidu má narozeniny 31. října (Halloween v moderní době).

Wei Wuxian zbožňoval extrémně kořeněné jídlo. Zatímco kuchyně Yunmengu byla obvykle kořenitá, ani Jiang Cheng nemohl tolerovat použití koření Wei Wuxiana.

Wei Wuxian byl talentovaný umělec, schopný nakreslit „živě realistický“ portrét Lan Wangjiho.

Jeho rukopis byl obzvláště chaotický.

Schopnosti

Meč:

Když měl Wei Wuxian své zlaté jádro, byl schopen používat svůj meč Suibian s vysokou rychlostí a dovedností.

 

Inteligence:

Wei Wuxian byl pozoruhodně inteligentní a nápaditý. Byl schopen vymyslet a rozšířit pravomoci démonické kultivace, aby zabil celou dozorčí kancelář za pouhé tři měsíce. Kromě toho opakovaně ukázal své vynikající deduktivní usuzování, například u sochy bohyně, při událostech krádeže duše na hoře Dafan, nebo u A Qing, když použila barvu očí k předstírání slepoty pro svou vlastní bezpečnost. Jeho intuice a pečlivé pozorování druhých vedly k záhadné schopnosti rozeznat záměry druhých. Velmi rychle si uvědomil, že Nie Huaisang stál za pádem Jin Guangyao.

Lukostřelba:

Wei Wuxian byl zkušený lukostřelec. Během velké diskusní konference v Qishanu klanu Wen byl jedním ze čtyř vítězů v lukostřelecké soutěži zahrnující mladší z mnoha klanů kultivačního světa.

 

Papírové převtělení:

Wei Wuxian se naučil tuto nebezpečnou techniku ​​temného převtělení během svého prvního života. Tato technika mu umožnila připevnit jeho duši na kus papíru a v průběhu nových událostí ji použil jako špiona na Jin Guangyao.

 

Empatie:

Zvládnutí této schopnosti umožnilo Wei Wuxianovi prohlížet vzpomínky duchů nebo Divokých mrtvol, včetně A Qing, Nie Mingjue a Anxin.

 

Lov:

V mládí chodil často do hor lovit bažanty.

 

Charisma:

Wei Wuxian prokázal schopnost rychle okouzlit a spřátelit se s mnoha lidmi kolem sebe skrze jeho hovornou a zlomyslnou povahu.

 

Učení:

Wei Wuxian opakovaně učil mladší žáky, jak kriticky myslet na své noční lovy, do té míry, že se na něj začali příliš spoléhat.

 

Plavání:

Vyrostl v klanu Jiang z Yunmengz a tak byl v plavání zdatnější než většina kultivujících.

 

Tolerance alkoholu:

Wei Wuxian prokázal schopnost vypít velké množství alkoholu a při tom zůstal střízlivý.

 

Slyšení:

Pravděpodobně díky použití démonické kultivace měl Wei Wuxian jedinečnou schopnost slyšet blízké duchy. Například v kamenných hradech byl Wei Wuxian narušen hlasitostí v hale předků, zatímco Lan Wangji považoval toto místo za tiché jako hřbitov.

 

Hudební schopnosti:

Je velmi dobrý v hraní na flétnu, kterou používá ve svůj prospěch, když používá Chengqing k svolávání mrtvých.

Zbraně

Suibian (随便, Suíbiàn) byl meč Wei Wuxiana. Po smrti Wei Wuxiana padl meč do vlastnictví klanu Jin z Lanlingu, ale Suibian se zapečetil, takže nikdo jiný, kromě Wei Wuxiana nemohl čepel vytáhnout. Poté, co byla identita Wei Wuxiana odhalena během další diskusní konference ve Věži jednorožce, Wei Wuxian rekultivoval Suibian, ačkoli jeho nedostatek Zlatého jádra znamenal, že ho stále nemůže dlouho používat.

 

Chenqing (陈 情, Chénqíng) byla Wei Wuxianova flétna a základní zbraň v démonické kultivaci. Po jeho smrti, Jiang Cheng uchoval flétnu, ale nakonec mu ji vrátil během událostí ve chrámu Guanyin.

 

Vynálezy

Démonická kultivace:

Wei Wuxian byl zakladatelem této konkrétní oblasti kultivace. Na rozdíl od tradiční kultivace, která se spoléhala na očištění nebo potlačení rozhořčené energie, Démonická kultivace využila rozhořčenou energii, aby pomohla uživateli.

 

Vlajka lákající duchy:

Vlajka schopná přilákat každou bytost, která drží rozzlobenou energii v určitém okruhu.

 

Kompas zla:

Kompas schopný odhalit zlá stvoření. Jak však zemřel před rafinací, kompas postrádal schopnost určit přesné místo.

 

Stygiánská tygří pečeť:

Tato zbraň, rozdělena na dvě části, byla schopna svolat armádu divokých mrtvol.

 

Wen Ning:

Experimenty Wei Wuxiana způsobily, že mohl přivést Wen Ninga zpět jako první vědomou divokou mrtvolu ve známé historii.

Formace zlatých nití:

Wei Wuxian použil tuto schopnost k vytvoření sítě se závity duchovní energie. Mohl použít tuto formaci k zachycení nepřátel, jako je Xue Yang, nebo k tomu, aby zabránil bezduchým lidem v útoku na ostatní, když Wen Qing, Jiang Cheng a Nie Huaisang v síti zlatých nití chránil.

 

Široká škála kouzel a talismanů:

Wei Wuxian využíval širokou škálu kouzel a talismanů. Například dokázal kouzlo k vytvoření malých motýlů vyrobených ze světla, schopnost zmrazit lidi s i bez talismanu, a použil jiného talisman k vymýcení oblastí pro duchovní abnormality. Jiné talismany a kouzla přistála na duchovních útocích na silnou noční loveckou kořist, jako je socha bohyně a želva krveprolití. Navíc prokázal schopnost zapálit oheň z vlastní krve během svého boje.

Historie

 

První život

Smrt Cangse Sanren a Wei Changze

Wei Wuxian si moc nepamatoval na své rodiče, kteří zemřeli během nočního lovu, když byl ještě mladý. Jedna z jeho mála vzpomínek spočívala v jízdě na ramenou jeho tichého otce, zatímco se na něj jeho matka usmála ze svého sedla na oslu.

 

Po smrti rodičů žil v ulicích Yilingu a vyvinul se mu strach ze psů z traumatických zážitků , kdy bojoval o jídlo.

 

Život v klanu Jiang z Yunmengu.

Jiang Fengmian nakonec našel Wei Wuxiana v Yilingu, když mu bylo asi devět nebo deset let. Poté, co ho Jiang Cheng nakrmil kouskem melounu, odnesl Wei Wuxiana domů do Lotusového pilíře. Tu noc, Jiang Fengmian dokonce dovolil Wei Wuxianovi sedět na jeho paži, čímž vzbudil Jiang Chengovu žárlivost a zuřivost Yu Ziyuan, protože Jiang Fengmian byl zřídka laskavý ke svému vlastnímu synovi.

 

Bohužel, intenzivní strach Wei Wuxiana ze psů vedl k tomu, že byl Jiang Cheng nucen dát pryč svá štěňata. Přestože Jiang Fengmian řekl chlapcům, aby sdíleli ložnici, Wei Wuxian byl okamžitě vystrčen frustrovaným Jiang Chengem, který dveře zamkl. Poté, co prosil svého bratra, aby ho pustil, utekl Wei Wuxian z Lotusového pilíře, když mu Jiang Cheng pohrozil, že na něho pošle psy.

 

Jiang Yanli nakonec našla Wei Wuxiana později v noci, jak se schovával na stromě. Nakonec spadl, když ho nedokázala chytit, Jiang Yanli se podařilo odnést zraněného Wei Wuxiana domů na zádech. Cestou se setkali s Jiangem Chengem, který si při hledání také zranil nohu. Nakonec Jiang Yanli musela oba chlapce odnést do Lotusového pilíře na zádech. Na konci svého výletu se stali Jiang Cheng a Wei Wuxian přátelé a Jiang Cheng dokonce slíbil Wei Wuxianovi, že ho bude chránit před psy.

 

Studium v Oblačném zákoutí

"Je to císařův úsměv! Dám ti jeden džbánek, můžeš předstírat, že jsi mě nikdy neviděl?"

Wei Wuxian a Jiang Cheng byli posláni na studia k slavnému učiteli klanu Lan z Gusu - Lan Qirenovi. Svou první noc nemohli spát, Wei Wuxian okamžitě vyklouzl z Oblačného zákoutí a koupil si slavný Císařův úsměv. Když se pokusil vplížit dovnitř, chytil ho Lan Wangji.

 

Wei Wuxianovi vznikly další problémy tím, že navrhl, že by mohlo využití rozhořčené energie kultivujícím umožnit obejít potřebu Zlatého jádra. Lan Qiren ho přinutil opisovat rodinná pravidla jako trest, ale Nie Huaisang se rychle nabídl pomoci Wei Wuxiananovi, pokud mu Wei Wuxian pomůže při jeho zkouškách. Oba byli nakonec chyceni Lan Wangjim a jako trest bylo Wei Wuxianovi nařízeno strávit příští měsíc kopírováním klanových pravidel v pavilonu knihovny s Lan Wangjim jako jeho supervizorem. Během této doby často padl za oběť utišujícímu kouzlu klanu Lan z Gusu.

 

Když jeho měsíc trestu skončil, Wei Wuxian obdaroval Lan Wangjiho krásným portrétem sebe sama s květinou nakreslenou ve vlasech. Lan Wangji byl podrážděný, ale o chvíli později zjistil, že Wei Wuxian vyměnil poezii, kterou četl, za knihu erotických ilustrací. Lan Wangji reagoval hrůzou a zuřivostí a zatímco Wei Wuxian ho dál škádlil, nakonec Lan Zhan zničil knihu, kterou si Wei Wuxian půjčil od Nie Huaisanga.

 

Výuka na chvíli přestala, protože Lan Qiren odešel na diskusní konferenci ke klanu Nie z Qishanu. Wei Wuxian a Jiang Cheng byli vyzváni, aby doprovázeli Lan Wangjiho a Lan Xichena při průzkumu zprávy o Vodních duších ve městě Caiyi. Při vyšetřování zjistili, že vodní duchové pocházejí z Vodní propasti, kterou tam poslal klan Wen z Qishanu, protože ji nemohli očistit. Wei Wuxian přitom Su She zachránil před propastí, ale oba musel nakonec zachránit Lan Wangji. Lan Wangji držel Wei Wuxiana za límec a tvrdil, že se mu nelíbí dotýkat se ostatních.

 

Po návratu do Oblačného zákoutí se Wei Wuxian rozhodl koupit likér pro Nie Huaisanga a Jiang Chenga. A znovu ho chytil Lan Wangji. V zoufalství svrhl obě lahvičky mimo zeď tak, že technicky neporušil zákaz vycházení. Přestože Wei Wuxian očekával, že ho Lan Wangji nahlásí, Lan Wangji místo toho potrestal sebe i Wei Wuxina bitím. Wei Wuxian byl z toho vyděšený.

 

Jiang Cheng trval na tom, že kvůli svým zraněním ponese Wei Wuxiana. Divadlo Wei Wuxiana si vysloužilo znepokojení Lan Xichena. Poté, co slyšel jeho nářek, myslel si, že je zranění opravdu závažné. A proto Lan Xichen poradil Wei Wuxianovi, aby použil studený pramen k uzdravení. U studených pramenů se ještě jednou setkal s Lan Wangjim a to vedlo k Lan Wangjiho zjevné úzkosti.

 

Jak se jejich lekce staly méně časté kvůli problémům s Vodní propastí, Wei Wuxian chodil často ven a chytil dva králíky. Dal je Lan Wangjimu k uvaření, ale Lan Wangji mu připomněl, že zabíjení je také proti pravidlům. Oba byli překvapeni, když se králíci začali pářit před nimi, ačkoli byli oba muži.

 

Když se Wei Wuxian a Jiang Cheng učili životní příběh Lan An, zaslechli snoubence Jiang Yanli Jin Zixuana. Potom, co se Jin Zixuan vyjádřil s nelibostií o svatební dohodě a urazil jak Jiang Yanli, tak Jiang Chenga, Wei Wuxian ho praštil. Oba se bili a byli za to nuceni klečet venku. Lan Wangji k němu přistoupil s obavami, jen aby zjistil, že Wei Wuxianova ramena se třesou smíchem, ne slzami, když se bavil mraveništěm.

 

Lan Qiren svolal Jiang Fengmiana a Jin Guangshana do Oblačného zákoutí, aby o této záležitosti diskutovali, a nakonec, když Jiang Fengmian odešel, a vzal s sebou Wei Wuxiana zpět do Lotusového pilíře.

 

To léto Wei Wuxian často hovořil o Lan Wangjim se zbytkem žáků klanu Jiang z Yunmengu, což naznačuje, že pravděpodobně neviděl Lan Wangjiho tak nudného, jak tvrdil.

 

Slečna nevadnoucích květů.

V určitém okamžiku během svého mládí se Wei Wuxian pustil do Tanzhou, odhodlaný uvidět tajnou tvář Slečny nevadnoucích květů. Aby viděl její tvář, vždy, když přišel na zahradu, úmyslně recitoval poezii, která by ji rozčílila, aby ho zasáhla květinami a ona ho pak vyhodila z její zahrady. Ale pokaždé, když se probudil, plazil se zpět do zahrady a dál a dál špatně recitoval. Po více než dvaceti nesprávných recitacích konečně uviděl tvář Slečny.

Poté pokračoval v chválení její krásy. Podrážděná Slečna se však odmítala objevit a kdykoli se Wei Wuxian vrátil, bila ho deštěm květin.

 

Lukostřelecká soutěž v Beznočním městě

Wei Wuxian a Jiang Cheng se zúčastnili velké diskusní konference klanu Wen v Qishanu a také se zúčastnili soutěže v lukostřelbě. Na své cestě do soutěže si však Wei Wuxian všiml, že Wen Ning cvičí lukostřelbu v zahradě. Když jej chtěl Wei Wuxian pochválit, Wen Ning okamžitě uprchl.

 

Když každý klan vybral pro soutěž lukostřelce, Wei Wuxian zaslechl Wen Chaoa, jak vyjádřil pochybnosti o lukostřeleckých schopnostech Wen Ninga. Wei Wuxian obhajoval jeho schopnost a vyzval Wen Chaoa, aby nařídil Wen Ningovi ukázat se. Naneštěstí byl Wen Ning velmi nervózní a minul cíl. Přesto ho Wei Wuxian vyhledal, aby ho před zahájením soutěže povzbudil.

 

Wei Wuxian se poprvé setkal s Lan Wangjim po odchodu z Oblačného zákoutí krátce před soutěží v lukostřelbě. Wei Wuxian ho škádil, že má čelenku nakřivo, i když tomu tak opravdu nebylo. Bylo to pro vztek Lan Wangjiho. Během soutěže si však Wei Wuxian všiml, že je čelenka opravdu nakřivo, a ve svém pokusu ji opravit, stáhl posvátnou stuhu z čela Lan Wangjiho.

 

Wei Wuxian byl ohromen emoční reakcí Lan Wangjiho a jeho následným odchodem ze soutěže.

 

Přestože Lan Wangji odešel brzy, celkově se umístil na čtvrtém místě a Wei Wuxian byl také mezi čtyřmi nejlepšími střelci.

 

Zabíjení želvy

Někdy později, klan Wen z Qishanu, svolal dvacet pokrevních žáků ze všech velkých klanů, aby se zúčastnili jejich výcviku, s tvrzením, že ostatní klany učily špatně a zbytečně. Z každého klanu, musel být přítomen pokrevní žák , ale Wei Wuxian rychle prohlásil, že si přeje zúčastnit se s Jiang Chengem. Yu Ziyuan řekla, že si Jiang Cheng nemůže vybrat, zatímco Wei Wuxian může, a napadla slovně jak chlapce, tak Jiang Fengmiana i Jiang Yanli.

 

Wen Chao byl hlavním dohlížitelem na výcvikový tábor a jelikož se mu v lukostřelecké soutěži nedařilo, zvláště šikanoval tři vítěze, kteří se školení zúčastnili: Lan Wangjiho, Jin Zixuana a Wei Wuxiana. Opakovaně byli nuceni účastnit se nočních lovů, které vedly k tomu, že Wen Chao zabil kořist, na kterou vynaložili velké úsilí a těžce ji zranili. Navzdory jejich frustraci Jiang Cheng varoval Wei Wuxiana, aby nezpůsobil potíže, a upozornil na přítomnost proslulého Wen Zhulia jako tělesné stráže Wen Chaoa. Kromě toho byli všichni hostující kultivující nuceni předat své meče Wen Chaovi.

 

Během nočního lovu se Wei Wuxian dozvědeěl o vypálení Oblačného zákoutí a o zlomené noze Lan Wangjiho. Trval na tom, že Lan Wangjiho ponese, ale Lan Wangji ho odmítl.

 

V horách Soumračné zátoky vyvrcholilo napětí, když Wen Chao přinutil všechny hostující kultivující jít do jeskyně, aby tam bojovali s neznámým tvorem. Když se stvoření neobjevilo, navrhl dát někoho krvácet jako návnadu a jeho milenka Wang Lingjiao okamžitě navrhla Mianmian. Lan Wangji a Jin Zixuan okamžitě vystrašenou Mianmian ukryli za svými zády a odmítli se pohnout, když jim Wen Chao nařídil, aby odstoupili, což přimělo Wei Wuxiana, aby upřímně respektoval Jin Zixuana.

 

Nakonec toho už měl Wei Wuxian dost a tak použil citát od Wen Maa, aby ponížil Wena Chaoa. Brzy vypukl boj a Wei Wuxian snadno odzbrojil Wen Chaoa a vzal ho jako rukojmí na ostrov v jezírku. Ostrov však byl ve skutečnosti tvorem, kterého lovili - legendární želvou.

 

Wei Wuxian pustil Wen Chaoa, aby unikl útoku Wen Zhulia, a okamžitě zachránil Mianmianinu tvář před tím, než ji označila žárlivá Wang Lingjiao. Přitom udeřil Wang Lingjiao a její vypalovací železo ho udeřilo do hrudi a zanechalo trvalou jizvu.

 

Wen Chao uprchl z potyčky se členy klanu Wen z Qishanu a zatarasil vchod do jeskyně, aby uvěznil hostující kultivující uvnitř. Lan Wangji si však všiml, že existuje druhá cesta ven, protože jezírko, želvy Xuanwu, je plné javorových listů, zatímco u jejich prvního vchodu nebyly javorové listy.

 

Poté, co Jiang Cheng našel východ z jezírka, Wei Wuxian rozptýlil želvu, aby ostatní mohli uniknout. Když se Wen Ning však pokusil pomoci tím, že vystřelil šíp směrem k želvě, náhodou trefil Wei Wuxiana. Želva zaútočila na Wei Wuxiana a Lan Wangji jí skočil do cesty, aby ho zachránil, i když jej želva pokousala na zraněné noze. Oba byli tak uvězněni v jeskyni.

 

Lan Wangji, když si navzájem ošetřovali rány, vyjádřil obtěžování a žárlivost mizerných mravních výmyslovek Wei Wuxiana s Mianmianem a nakonec ho kousl, aby se zbavil frustrace.

 

Lan Wangji odhalil Wei Wuxianovi, že klan Lan z Gusu nemohl zachránit, a upřímně přiznal, že jeho strýc umírá a že jeho bratr zmizel. Vysvětlil, že želva Xuanwu je pravděpodobně legendárním tvorem starým 400 let. Nakonec se rozhodli zabít společně želvu, pokud do tří dnů nepřijde pomoc.

 

Lan Wangji použil techniku Vražedného akordu klanu Lan z Gusu, aby zabil želvu poté, co ji Wei Wuxian vytáhl z jejího krunýře. Tento proces trval šest celých hodin. Když však Wei Wuxian vstoupil do krunýře, narazil na železný meč s tak silnou rozhořčenou energií, že od okamžiku, kdy ho vzal, se jeho uši naplnili pronikavými nářky.

 

Želva bohužel zničila ve smrtelných křečích jediný možný východ z jeskyně a tak neměli na výběr, museli jen čekat na pomoc. Když Wei Wuxian onemocněl horečkou, Lan Wangji se o něj staral a dokonce mu zpíval Wangxian. I když se Wei Wuxian zeptal Lan Wangjiho na jméno písně, upadl do bezvědomí dřív, než se to dozvěděl.

 

Po týdnu stráveném v jeskyni byli zachráněni. Když se probudil v Lotusovém pilíři nakrmila jej Jiang Yanli polévkou, a potom za ním přišel mluvil Jiang Fengmian.

 

Wei Wuxian byl ohromen, když uslyšel, že Lan Wangji mu za zabití věnoval většinu uznání. Ale on trval na tom, že si Lan Wangji zasloužil více pochvaly než on. Jiang Cheng se mu pokusil dát přednášku,že způsobil potíže, a když se ho pokusil napravit, přišla Yu Ziyuan, aby upustila hněv nad favoritismem jejího manžela.

 

Poté, co Jiang Fengmian a Yu Ziyuan odešli, Wei Wuxian trval na tom, aby on a Jiang Cheng mluvili jasně, aniž by ve svých srdcích něco skrývali. Jiang Cheng si zoufal, že ho jeho otec nemiluje, ale Wei Wuxian trval na tom, že Jiang Cheng může být dobrým vůdcem klanu, i když se liší od předchozích vůdců klanu Jiang z Yunmengu. Slíbil, že když se stane Jiang Cheng vůdcem, Wei Wuxian bude jeho pravou rukou a že budou Dva hrdinové z Yunmengu, podobně jako Dva nefrity klanu Lan z Gusu.

434384fb0869139745301dcc020a4fb7.jpg
64014fc6de1611b639e89b3c703f6f81.jpg
6711919c58426ede3a0444c081037c2a.jpg
9dc4ae55f8d865ef7df6fe23fc654a70.jpg
smile-grin.gif
bottom of page